Robottolmuimejad = lahingurobotid?

Mida on ühist ühel tavalisel robottolmuimejal ja lahingrobotil?


Paljudele inimestele võib üllatuseks tulla kui palju on ühist Robolahingu võistlusest osavõtvatel robotitel ning kodurobotitel nagu näiteks seda on robottolmuimejad. Muidugi mitte näiteks nende kaalu või otstarbe poolest, kuid pigem tähtsaimate komponentide osalt.


Harjavabad mootorid

Tänapäeva tehnika on valdavalt minemas seda teed, et mootorite valikul on eelistatuks just harjavaba mootor, mille kaalu ja võimsuse suhe on parem eelkäijatega. Ka Robolahingu puhul on selgelt näha, et kui algselt olid valdavalt kasutusel harjadega mootorid, siis nüüdseks kohtab neid harva.


Rattad on nii robottolmuimeja kui ka lahinguroboti puhul senini olnud eelistatuimaks edasiviivaks elemendiks. Teadaolevalt pärinevad rattad 4. aastatuhandest eKr olles nüüdseks pea 6000 aastat meie tavaeludes kasutusel - võimas!


Akud

Akude osas on robottolmuimeja ja lahingurobotid võrdlemisi sarnased - mõlemast võib üsna kindlasti leida liitiumi sisaldava aku. Tolmuimejatel küll pigem liitiumioonaku ning lahingurobotitel tavapäraselt liitiumpolümeeraku.


Plats puhtaks

Kujundlikult rääkides on tegelikult robottolmuimejale ja lahingurobotile mõlemale antud väga sarnane ülesanne - teha plats puhtaks. Lahenduskäigud on reeglina pisut erinevad: ühel juhul eemaldatakse kõik põrandal lebav prügi aga teisel juhul puhastatakse ruum vastasvõitlejast, lõhustades viimane põrandat katvaks prügiks.