Robolahingu reeglid

Milline on võitlusrobot?

Võitlusrobotite üheks põhitunnuseks on relvad, millega vastast kahjutuks teha. Selleks võivad olla mistahes leiutised, alustades erinevatest löökriistadest ja lõpetades ketassaagide või muude lõikeriistadega.

Võistlevad võitlusrobotid võival olla ükskõik missugused ja liikuda kuidas iganes – lennata, kõndida, veereda või hüpata, peaasi, et need mahuksid võistlusklasside kaalu- ja mahupiirangusse. Võistlevatel robotitel on kaks erinevat kaaluklassi:

  • Kergkaal: 0-29,9 kg

  • Raskekaal: 30,0-55,0 kg

Suurusepiirang võistlevatele robotitele on üks kuupmeeter. 

Jälgi ka meie blogivoogu, kust leiad rohkem infot ja ideid võitlusroboti ehitamiseks.

Kuidas toimub lahing?

Võistlusareen, millel robotid mõõtu võtavad, on 8x8 meetrit ning areenile on paigaldatud ka erinevaid takistusi, mille eesmärk on võistlust põnevamaks teha.

Robotitevahelise matši pikkus on kaks minutit ning selle aja jooksul tuleb neil anda endast kõik, et vastane kahjutuks teha. Matš võidetakse, kui vastane on olnud liikumatu 20 sekundit. Kui mõlemad robotid peavad vastu kaks minutit, siis jääb võistlus viiki, kuid žürii jagab lisapunktid võistlejate vahel ära. Lisapunkte antakse agressiooni, juhitavuse ning robotile tekitatud vigastuste põhjal.
 

Võistlusformaat on sarnane mitmetele ülemaailmselt korraldatavatele robotivõistlustele nagu näiteks BattleBots ja Robot Wars.

Robolahing 2020 Mikk Otsar (70).jpg